دارو پرونده دادگاه عربستان اخبار اجتماعی

دارو: پرونده دادگاه عربستان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل کودتای لیبی را هیلاری کلینتون ترتیب داد / آسانژ

جولیان آسانژ‎‏‎‏، ‏‏ ‏‏بنیانگذار وب‌گاه ‏‏افشاگر ‏‏‏‏‏‏ویکی‌لیکس، اعلام کرد هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا،«کودتای لیبی» را با نشانه رسیدن به اهداف

کودتای لیبی را هیلاری کلینتون ترتیب داد / آسانژ

آسانژ: کودتای لیبی را هیلاری کلینتون ترتیب داد

عبارات مهم : سوریه

جولیان آسانژ‎‏‎‏، ‏‏ ‏‏بنیانگذار وب گاه ‏‏افشاگر ‏‏‏‏‏‏ویکی لیکس، اعلام کرد هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا،«کودتای لیبی» را با نشانه رسیدن به اهداف سیاسی اش ترتیب داد و در این مسیر هزاران نفر را در این کشور به کشتن داد.

به گزارش عصر کشور عزیزمان ایران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک از مسکو، آسانژ در گفتگو با بخش«پوزنر»(Pozner) ‏شبکه اول تلویزیون روسیه گفت:« هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا کودتای سال 2011 را در لیبی صرفا با اهداف تامین اهداف سیاسی خود ترتیب داد.»

کودتای لیبی را هیلاری کلینتون ترتیب داد / آسانژ

اکنون فقط بخش های کوچکی از این گفتگو انتشار یافته هست. متن کامل این مصاحبه در تاریخ 30 اکتبر امسال منتشر می شود.

آسانژ در این گفتگو خاص با این شبکه تلویزیونی چنین تصریح می کند: « بر اساس اطلاعاتی که ما در دست داریم، هیلاری کلینتون در دولت آن وقت آمریکا، خواستار نابودی لیبی بود.

او جهت آنکه در مسابقه های ریاست جمهوری در برابر جمهوریخواهان آمریکا پذیرفته شود می خواست ثابت کند که توانایی نابود کردن یک کشور را دارد و جهت نابود کردن یک کشور به اندازه کافی خشن و خونریز هست. او در انجام این کار موفق شد و در این مسیر جهت رسیدن به جاه طلبی های سیاسی اش، هزاران نفر را در لیبی کشت.»

جولیان آسانژ‎‏‎‏، ‏‏ ‏‏بنیانگذار وب‌گاه ‏‏افشاگر ‏‏‏‏‏‏ویکی‌لیکس، اعلام کرد هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا،«کودتای لیبی» را با نشانه رسیدن به اهداف

وی افزود در آن زمان، تحلیلگران شرکت جاسوسی آمریکا(سیا) و پنتاگون راجع به شروع یک دوره خصومت و جنگ داخلی در لیبی هشدار داده بودند و حتی اعلام کرده بودند جهت این جنگ برنامه ریزی نمی کنند. ولی هیلاری کلینتون به هیچ کدام از این انتقاددات توجهی نکرد و جهت تامین اهداف و جاه طلبی های سیاسی خود هزاران نفر از مردم لیبی را به کشتن داد و زمینه جهت تقویت گروه تروریستی داعش در لیبی فراهم کرد.

هیلاری همچنین در انتقال سلاح، مهمات و تجیهزات نظامی لیبی به سوریه نقش مهمی ایفا کرد. انتقال این سلاح ها به سوریه باعث شد تا سوریه نیز دچار آینده لیبی شود.

واژه های کلیدی: سوریه | سیاسی | کودتای | آمریکا | هیلاری کلینتون | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs