دارو پرونده دادگاه عربستان اخبار اجتماعی

دارو: پرونده دادگاه عربستان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نمی گذاریم با شوک های بیرونی و فضا سازی داخلی ثبات اقتصادی کشور آسیب ببیند / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهوری: نخواهیم گذاشت با شوک های بیرونی و فضا سازی داخلی ثبات اقتصادی کشور این دستاورد مهم آسیب ببیند. 

نمی گذاریم با شوک های بیرونی و فضا سازی داخلی ثبات اقتصادی کشور آسیب ببیند / جهانگیری

جهانگیری: نمی گذاریم با شوک های بیرونی و فضا سازی داخلی ثبات اقتصادی کشور آسیب ببیند

عبارات مهم : اقتصاد

معاون اول مدیر جمهوری: نخواهیم گذاشت با شوک های بیرونی و فضا سازی داخلی ثبات اقتصادی کشور این دستاورد مهم آسیب ببیند.

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری با بیان اینکه ثبات اقتصادی یکی از مهمترین دستاوردهای اقتصادی دولت و نظام است که با بکارگیری سیاست های عالمانه و مدیریت نیرومند و منسجم از آن حفاظت خواهد شد و استمرار می یابد، گفت: نخواهیم گذاشت با شوک های بیرونی و فضا سازی داخلی این دستاورد مهم کشور آسیب ببیند.

نمی گذاریم با شوک های بیرونی و فضا سازی داخلی ثبات اقتصادی کشور آسیب ببیند / جهانگیری

معاون اول رییس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه باید در سال تازه با جدیت هر چه زیاد جهت تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم، تصریح کرد: باید عزم و اراده ای جدی تر در سال 97 جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ایجاد شود و مصمم تر از سالهای گذشته در این مسیر گام برداریم.

وی ادامه داد: مجموع شاخص های کلان اقتصادی کشور در سال 96 نشان می دهد که اقتصاد کشور از ثبات مناسبی در سال گذشته برخوردار بود ولی با این حال در سال 97 نیازمند کارها و کارهای جدی تری هستیم به خصوص که با وجود تهدیدهای خارجی علیه کشورمان مورد نیاز است امور اقتصادی داخل کشور را به خوبی مدیریت کنیم تا در بخش سیاست خارجی نیز بتوانیم به نتیجه های بهتری نائل شویم.

معاون اول مدیر جمهوری: نخواهیم گذاشت با شوک های بیرونی و فضا سازی داخلی ثبات اقتصادی کشور این دستاورد مهم آسیب ببیند. 

جهانگیری با تاکید بر ضرورت حاکم شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی بر تمام شئون اقتصادی کشور، اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند قرار نیست که دو برنامه در کشور داشته باشیم یعنی نباید از یک سو برنامه ای جهت توسعه کشور و از سوی دیگر برنامه ای جهت اجرای اقتصاد مقاومتی تدوین کنیم بلکه تمام برنامه ها و نحوه اداره امور جاری کشور نیز باید در چارچوب اقتصاد مقاومتی تعریف شود و باید دقت داشته باشیم که هر برنامه ای که اجرا می کنیم مطابق با اقتصاد مقاومتی باشد و هیچ گونه سیاست گذاری مغایر با اقتصاد مقاومتی انجام نشود.

معاون اول رییس جمهور با یادآوری ایجاد 12 کارگروه ملی جهت اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی در سال 96 خاطر نشان کرد: دبیرخانه ستاد باید به صورت جدی تشکیل جلسات این کارگروه ها را جهت تدوین و اجرای برنامه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی پیگیری کند و ضمن ارائه گزارش عملکرد این کارگروه ها در سال 96، برنامه ها و دستور کار جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی را تعیین کند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از کارها ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال96 تعیین برنامه های اولویت دار جهت دستگاه های اجرایی بود که بخش زیادی از این اولویت ها نظیر تکمیل شبکه ریلی کشور، توسعه میادین یکسان نفت و گاز و توسعه صادرات غیرنفتی، برنامه هایی بلند مدت و فراتر از برنامه های یک ساله بودند که این برنامه ها نباید متوقف شود و در سال 97 نیز باید ادامه پیدا کنند و گزارشی از پیشرفت این برنامه ها ارائه گردد.

نمی گذاریم با شوک های بیرونی و فضا سازی داخلی ثبات اقتصادی کشور آسیب ببیند / جهانگیری

جهانگیری با اشاره به نامگذاری سال تازه تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی، این نامگذاری را منطبق بر سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: باید جهت تحقق شعار سال تازه نیز سیاست و برنامه هایی عملیاتی تدوین کنیم تا وظایف و تکالیف هر بخش جهت تحقق این شعار مشخص باشد.

معاون اول رییس جمهور یکی از راه های حمایت از کالای ایرانی را مبارزه با قاچاق کالا دانست و اظهار داشت: دولت سال گذشته فهرستی از اقلام و کالاهای مهم قاچاق را تدوین کرد تا تمرکز مهم دستگاه های متولی مبارزه با قاچاق بر این کالاها باشد و خوشبختانه دستاوردهای خوبی نیز نظیر اجرای طرح رجیستری گوشی گوشی حاصل شد و با کارها صورت گرفته در زمینه مبارزه با قاچاق کالا، میزان واردات از مبادی رسمی زیاد کردن یافت و از قاچاق این کالا جلوگیری شد.

معاون اول مدیر جمهوری: نخواهیم گذاشت با شوک های بیرونی و فضا سازی داخلی ثبات اقتصادی کشور این دستاورد مهم آسیب ببیند. 

وی همچنین با اشاره به قانون حمایت از ساخت داخل ، ضرورت توجه به این مقوله را در اجرای طرح های عمرانی از طریق تسهیلات مالی خارجی مورد تاکید قرار داد و افزود: باید در اجرای این گونه طرح ها از توانمندی داخلی نیز استفاده شود و در بخش هایی که توان ساخت داخل وجود دارد، کارهای اجرایی به طرف خارجی سپرده نشود.

جهانگیری افزود: یکی دیگر از مصوبات دولت جهت حمایت از تولید داخلی ممنوعیت خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند، است که در این راستا دولت فهرستی تدوین کرد تا از خرید کالاهایی که مشابه داخلی آن وجود دارد از محل بودجه دولتی جلوگیری شود.

نمی گذاریم با شوک های بیرونی و فضا سازی داخلی ثبات اقتصادی کشور آسیب ببیند / جهانگیری

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی باید در امسال با انرژی مضاعف فعالیت کند از این دبیرخانه خواست تا ظرف دو هفته آینده برنامه های پیشنهادی خود را جهت تحقق شعار سال تازه و برنامه کارگروه های ملی جهت سال 97 را ارائه کند.

وی همچنین با اشاره به گزارش ارائه شده است در جلسه در خصوص طرح شناسه کالا جهت جلوگیری از قاچاق کالا گفت: مورد نیاز است وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص نحوه اجرای این طرح توافق کنند و نتیجه را گزارش نمایند.

پزشکیان نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با تاکید بر اینکه بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد نیازمند تحول و تغییراتی هست، گفت: بودجه ریزی باید واقعاً مطابق با عملکرد دستگاه ها باشد و نه اینکه فهرست کارها صورت گرفته مبنای بودجه ریزی قرار گیرد.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت حمایت از تولیدات داخل افزود: باید دقت کنیم که حمایت از صنایعی صورت گیرد که تولیدات آنها در کشور بازار داشته باشد.

در این جلسه که وزرای نفت، راه وشهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، امور اقتصادی و دارایی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رییس شرکت برنامه و بودجه، رییس شرکت امور اداری و استخدامی کشور، رییس شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده نیز حضور داشتند، دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گزارشی از برنامه پیشنهادی سال 97 جهت اجرای اقتصاد مقاومتی با تاکید بر حمایت از کالای ایرانی ارائه کرد.

بر اساس این گزارش حمایت از تولید کالا و خدمات ایرانی و ایجاد اشتغال، جنبش تقاضا و ترویج مصرف کالای داخلی، تقویت صادرات کالا و خدمات داخلی، مدیریت واردات و جلوگیری از قاچاق، همکاری عمومی و شخصی و بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد از جمله محورهای مهم برنامه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی در سال 97 خواهد بود.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی همچنین گزارشی از برنامه های دولت جهت اجرای اقتصاد مقاوتی در بخش مسکن، بخش حمل و نقل درون شهری و برون شهری، بخش کشاورزی و بخش صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی جهت سال 97 نیز ارائه کرد و گفت: شفافیت های مالی، برطرف فقر مطلق و توسعه عدالت اجتماعی و نظارت بر اجرای برنامه ششم، بودجه و احکام رییس جمهور از دیگر موضوعاتی است که در سال 97 دنبال خواهد شد.

واژه های کلیدی: اقتصاد | برنامه | اقتصادی | اجرای طرح | قاچاق کالا | رییس جمهور | مبارزه با قاچاق | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs