دارو پرونده دادگاه عربستان اخبار اجتماعی

دارو: پرونده دادگاه عربستان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مواخذه جهت جبران غلط های دیگران

لاهوتی:کسانی که به عملکرد آخوندی انتقاددارند، به قراردادهای خرید هواپیما هم معترض بودند

مواخذه جهت جبران غلط های دیگران

مواخذه جهت جبران غلط های دیگران

عبارات مهم : پروژه

لاهوتی:کسانی که به عملکرد آخوندی انتقاددارند، به قراردادهای خرید هواپیما هم معترض بودند

این روزها در حالی بررسی طرح استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی را با حضور وی در دستور کار کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی قرار گرفته که وی بیش از هر عضو دیگر کابینه حسن روحانی توانسته است رای اعتماد مجلس را دریافت کند.

به گزارش خبرآنلاین،عباس آخوندی تکنوکرات با تجربه، جهت سومین بار در آستانه استیضاح قرار گرفته است؛استیضاحی که خیلی ها آن را بیش از آنکه فنی بدانند سیاسی قلمداد می کنند؛چه آنکه او رکورددار دریافت رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی در پنج سال اخیر بوده است.

مواخذه جهت جبران غلط های دیگران

در پنج سال گذشته، آخوندی چهار بار توانسته است با رای اعتماد نمایندگان مجلس به عنوان وزیر ، از صحن علنی خارج شود. او در عین حال که طرفداران زیادی در مجلس دارد،به همان نسبت هم مخالفانی دارد که معتقدند عملکرد او نتوانسته رضایت آنها را جلب کند. شاه کلید مخالفت ها هم نه تنها به عملکرد او، بلکه به پرسشها به ارث رسیده از دولت های قبل جهت وزارت راه و شهرسازی بر می گردد.

ریل گذاری غلط در حوزه مسکن با پروژه مسکن مهر،کهنگی ناوگان فرسوده ریلی و هوایی به علت تحریم ها و مهمتر از آن تکمیل نشدن پروژه های حمل و نقل بزرگراه ای به علت کمبود بودجه.هرسه عامل،ریشه استیضاح های گذشته و مخالفت ها با عباس آخوندی هست.

لاهوتی:کسانی که به عملکرد آخوندی انتقاددارند، به قراردادهای خرید هواپیما هم معترض بودند

وزارتخانه ای که بدون بررسی های کارشناسی ادغام شد و ساختارهای غلط به جای مانده کار را جهت آخوندی سخت کرد،گرچه در پنح سال گذشته برنامه ریزی های او بر حول محور اصلاح قرار داشت تا بخشی از پرسشها را حل کند،اما واقعیت این است که حل بعضی پرسشها از توان یک وزیر به تنهایی خارج است.

با این حال بررسی چهار دوره رای اعتماد آخوندی در پنج سال اخیر نشان می دهد که او در پاسخگویی فعال ترین عضو کابینه بوده و قدرت متقاعد کردن مخالفانش را داشته است.هرچند بخت هم همواره با او یار نبوده و هر از گاهی حوادثی مثل سانحه ریلی سمنان-دامغان یا اتفاق اخیر سقوط هواپیمای تهران-یاسوج او را در معرض اتهام قرار داده است و حالا بار دیگر نمایندگان قصد دارند بخت وی را در بوته ازمایش قرار دهند.

سال گذشته درست در نخستین روز اسفند ماه بود که آخوندی توانست رای اعتماد نمایندگان مجلس را کسب کند و سپس با عوض کردن دولت، بار دیگر به عنوان وزیر راه و شهرسازی ، با حمایت حسن روحانی رییس جمهور مورد تایید نمایندگان قرار گرفت.

مواخذه جهت جبران غلط های دیگران

با این حال بعضی مخالفان استیضاح معتقدند استناد کسانی که بابت سقوط استیضاح را کلید زده اند، چندی پیش بسیار متفاوت از حالا بود به طوری که حتی مهرداد لاهوتی، نماینده مردم لنگرود می گوید:« اتفاقا کسانی که به عملکرد آخوندی انتقاد دارند همان کسانی هستند که به قراردادهای خرید هواپیما معترض بودند.»

منتقد مسکن مهر،پایان دهنده آن

لاهوتی:کسانی که به عملکرد آخوندی انتقاددارند، به قراردادهای خرید هواپیما هم معترض بودند

صراحت لهجه عباس آخوندی در اعتراض به بعضی سیاستگذاری های اشتباهی که از گذشته به دولت های یازدهم و دوازدهم به ارث رسیده،تاکنون بسیاری را رنجانده هست. در حالی بعضی مسکن مهر را سند افتخار خود می دانستند، وزیر راه و شهرسازی به صراحت از این طرح انتقاد کرد و آن را مشکلی جهت ساکنان و اقتصاد خواند.

موضوعی که خیلی از کارشناسان هم معتقدند یکی از بزرگترین غلط های سیاستگذاری در بخش مسکن در دهه گذشته بوده و آثار این سیاست اشتباه تا سالها بر اقتصاد کشور عزیزمان ایران باقی خواهد ماند.با این حال او گرچه نقدهای اساسی به این پروژه دارد،اما نقد او مانع از تکمیل این پروژه از سوی وزارت راه و شهرسازی نشد، به طوری که با پیشرفت سریع فیزیکی اتمام پروژه مسکن مهر این طرح تقریبا آخر یافته است.

مواخذه جهت جبران غلط های دیگران

از سوی دیگر حالا با آخر کار مسکن مهر، برنامه ریزی جهت نوسازی بافت فرسوده در دستور کار قرار داده که اتفاقی مهم جهت اقتصاد و اجتماع کشور عزیزمان ایران تلقی می شود.

این طرح که با اعطای تسهیلات کم بهره و مشوق های دیگری به زودی اجرایی خواهد شد، اهدافی چون جلوگیری از گسترش نواحی نابسامان شهری از جنبه های كالبدی، اقتصادی و اجتماعی؛ ارتقای فرهنگ شهروندی، همکاری و همکاری نهادهای محلی؛ ارتقای کیفیت، ایمنی و پایداری مسکن ساکنان و برخورداری آنان از زیر ساخت ها و خدمات اساسی شهری؛ اصلاح وضعيت اجتماعي ساكنان و ایجاد وقت های اشتغال و درآمد جهت آنان؛ با توجه به ظرفیت های توسعه ای این بافت ها و حفاظت پایدار و احیاء میراث فرهنگی، تاریخی و هویت فرهنگی شهرها را در دل خود جای داده است.

یکی از مهمترین کارها و برنامه های وزارت راه و شهر سازی را باید در بخش مسکن جستجو کرد. به عبارت دیگر راه اندازی صندوق بعد انداز مسکن یکم و ۸ برابر شدن توان مالی متقاضیان تا حداکثر مبلغ ۶۰۰ر۱ میلیون ریال جهت زوجین، زیاد کردن سقف تسهیلات مسکن از محل حساب صندوق ممتاز از ۲۰۰ میلیون ریال تا حداکثر ۱۰۰۰ میلیون ریال جهت زوجین. و ۷- راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان جهت بهره گیری از ظرفیت بازار سرمایه جهت تأمین مالی ساختمان از ان جمله است.

میوه برجام اینجاست

کسانی که اعتقاد بودند هنوز چشم اقتصاد کشور عزیزمان ایران به میوه های برجام روشن نشده هست، بی تردید جزییات و زیربخش های وزارت راه و شهرسازی را از نظر دور داشته اند، آیا که علاوه بر عقد قرارداد با بزرگترین شرکت های هواپیماسازی ، در حوزه کشتیرانی نیز کشور عزیزمان ایران توفیقاتی ملموس را در دوره پسابرجام شاهد بوده است.

دسترسي ناوگان ملي با پرچم جمهوری اسلامی به بنادر خارجی و بازارهاي جهاني ، بازگشت خطوط ۱۸ شركت بين المللي كشتيراني به بنادر ايران و احياي شبكه جهانی نمايندگي هاي كشتيراني هاي ايراني از آن جمله است.

در حوزه حمل و نقل هوایی سیاست های عباس آخوندی تحولات بزرگی را ایجاد کرده هست. قرار است ترمینال سلام به ظرفیت پنج میلیون نفرمسافر و با پیشرفت فیزیکی ۷۵درصد در تابستان سال آینده (سال ۹۷) به بهره برداری برسید. با افتتاح ترمینال سلام، ظرفیت مسافری فرودگاه حدود ۳۰درصد زیاد کردن می یابد.

علاوه بر این، با انتقال بخش زیادی ازحجم پروازهای فعلی ترمینال یک به ترمینال سلام شاهد زیاد کردن کیفیت خدمات مسافری درفرودگاه خواهیم بود. طراحی ترمینال سلام بر اساس طرح معماری ایرانی اسلامی بوده وبرای نخستین بار در کشور “ترمینال گالری “با تاکید بر المان های هنری ایرانی اسلامی ایجاد خواهد شد.

واژه های کلیدی: پروژه | اسلامی | اعتماد | استیضاح | شهرسازی | عباس آخوندی | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs